preloaddefault-post-thumbnail

Кінець листопада – початок грудня — це старт гірськолижного сезону в Українських Карпатах. Розповідаємо про найкращі та найпопулярніші курорти Івано-Франківської, Львівської та Закарпатської області. Де кататись новачкам, а де досвідченим лижникам та сноубордистам, де найкращі траси для фрірайду, а також найдорожчий та найдешевший відпочинок.

Буковель

Буковель взимку, фото Oleksii Leonov / Flickr

Найбільший гірськолижний курорт в Україні — Буковель. Знаходиться в Івано-Франківській області, на п’яти вершинах — Буковель (1127 м), Довга (1373 м), Чорна Клева (1241 м), Бабин Погар (1180 м) та Бульчиньоха (1455 м, траси до 1150 м).

В Буковелі найбільш розвинена інфраструктура серед українських курортів, завдяки сніговим пушкам і вирівнювачам на трасах, сезон тут триває з кінця листопада до середи квітня.

Загальна довжина трас 60 кілометрів. 63 спуски поділені три категорії: сині — для початківців, червоні — для досвідчених лижників та сноубордистів, а чорні траси — для професіоналів.
На курорті працює 16 витягів, що сполучають траси.

Ціни на Буковелі

Ціни на Буковелі на 20-30% вищі, ніж на інших курортах. Вартість одного підйому 290 грн, абонемент на весь день від 1 120 грн, а у святковий сезон 2-6 січня — від 1 455 грн. Абонемент на три дні — 2 855 грн у низький сезон та 3 710 грн у святковий. Діє акція “Ранкова” — купуючи абонемент на день, із 07:30 до 08:59 його ціна складатиме від 785 грн в низький сезон до 1165 грн у святковий.

Оренда гірськолижного спорядження на день від 75 грн до 390 грн, в залежності від сучасності спорядження. Також у прокаті доступні лижні костюми.

Проживання в Буковелі

Зупинитись можна як і на території курорту, так і поблизу Буковеля. Найпопулярніші села серед туристів для оренди котеджу — село Поляниця, місто Яремче, місто Ворохта, село Яблуниця. Нещодавно на Буковелі відкрили єдиний в Україні Ice Hotel, який повністю створений зі снігу та льоду, а температура всередині коливається від -2 до -5 градусів.

Ціни починаються від 600 грн/ номер, покращені номери — від 1200 грн.

Проживання в Буковелі

Транспорт до Буковеля

Найзручніший спосіб добратись до Буковеля — потягом до міста Івано-Франківськ, звідки прямим автобусом в Буковель або в одне із ближніх сіл. Найближча залізнична станція – Татарів (15 км), звідки також можна доїхати автобусом.

Відстань із Києва — 646 км, автомобілем найзручніше добратися маршрутом Київ – Житомир – Рівне – Львів – Івано-Франківськ – Яремче — Буковель.

Розваги на Буковелі

Окрім катання на Буковелі доступні такі розваги, як школа карвінгу, сноупарк, можливість покататись на собачих упряжках, сноубайкахах, квадроциклах, снігоходах, скутерах. Популярними розвагами взимку також є Bike zip, сноутюбінг та катання на ковзанах.

Славське

Найпопулярніше гірськолижне містечко у Львівській області — Славське. Біля міста знаходиться кілька вершин і кілька гірськолижних комплексів.

Тростян

Курорт Динамо–Тростян знаходиться біля однойменної гори Тростян, висотою 1232 м, на відстані 2 км від центру містечка Славське.

На курорті 11 трас, загальна довжина спусків 22 км. Працює 8 витягів — один крісельний на одну особу та 7 бугельних. Гора ділиться на три частини — центральну, північну та західну. Найпопулярнішими є західні траси середньої складності, де знаходиться 4 бугельні витяги.
Найкраще вчитись кататись на Нижньому Заході.

Ціни в Славському

Ціни за підйом стартують від 30 грн до 60 грн, скі-паси на весь день від 330 до 500 грн.

Погар

На горі Погар (857 м) знаходиться невеликий гірськолижний комплекс — 1 крісельний підйомник, 1 бугельний підйомник та два мультиліфти.

Довжина найдовшого спуску 1460 м, траси середнього рівня складності.

Кремінь

Гора Кремінь ідеально підходить для початківців. Працюють два витяги — “Політехнік” та “ФМІ”, траси довжиною до 1 км, прямі та пологі. Вартість підйому від 12 грн.  Оренда спорядження у самому містечку Славське від 100 до 170 грн для дорослих.

Проживання в Славському

Житло у містечку Славське доступне як і на вершинах біля підйомників, так і в самому місті, чи ближніх селах. Ціни починаються від 500 грн за двоспальний номер. Вартість двомісних покращених номерів від 1800-2000 грн за двох осіб.

Також можна орендувати котедж на 6-8 осіб від 2000 грн за добу.

Транспорт до Славського

Добратись до Славська зручно на авто за дві години зі Львова, чи з Києва за 9 годин.

У Славську також є залізнична станція, тому можна легко добратись потягом, а потім продовжити подорож автобусом.

Захар Беркут

Гірськолижний курорт “Захар Беркут” знаходиться недалеко від Славського, у селі Волосянка. Захар Беркут може похвалитись сучасним обладнанням та непоганою інфраструктурою.

На даний момент на Захарі є 11 трас різного рівня складності, загальною довжиною 9 км. Є 6 синіх, 4 червоних та одна чорна траса. Функціонує 5 підйомників — крісельний піднімається до висоти 1075 м, а бугельні від 700 до 800 метрів.

Ціни на катання на гірськолижному курорті починаються від 300 грн/ день у будні, а в суботу-неділю та період із 31.12 – 14.01 — від 350 грн. Оренда повного комплекту спорядження – 200 грн/ день.

Найзручніший варіант добирання потягом — до станції Сколе, звідки до Захара Беркута їдуть автобуси.

Відстань автомобілем зі Львова до Волосянки — 145 км, з Івано-Франківська – 170 км.

Драгобрат

Драгобрат, фото dragobrat.com.ua

Драгобрат є найвисокогірнішим курортом в Україні, найвищий підйомник “Карпатська чайка” доставляє лижників та сноубордистів на висоту 1500 м. Завдяки високогірному розташуванні сніг на вершині залишається до середини травня.

Драгобрат підходить досвідченим лижникам та сноубордистам, а також користується великою популярністю серед любителів фрірайду.

На курорті 9 трас, загальною протяжністю понад 10 км. 1 синя траса, 3 чорні та 5 червоних трас.

Фрірайд

Від курорту вас можуть відвезти ретраками чи снігоходами на маківки найближчих вершин — Перші Жандарми (1 763 м), Близницю (1 883 м) чи Стіг (1 704 м), звідки донизу йдуть кілька чорних трас, популярні серед любителів позатрасового катання.

Ціни на Драгобраті

Ціни від 35 грн за один підйом, залежно від висоти та підйомників. Скі-пас на весь день на всі витяги — 650 грн. Підйом ретраком до маківки гори — від 100 грн. Оренда спорядження від 100 грн до 200 грн за день.

Проживання від 600 грн за двомісний номер, є також хостели, де проживання в яких від 200 грн за місце у шестимісному номері.

Транспорт до Драгобрату

Щоб добратись до Драгобрату приїхати потрібно спочатку до села Ясіня, в Рахівському районі, Закарпатської області.  Сюди доїхати можна потягом (в селі є залізнична станція), автобусом зі Львова чи Франківська або власним транспортом.

У селі Ясіня радимо залишити машину, якщо ви приїхали легковим авто. До самого Драгобрату веде дуже стрімка і погана дорога. Найкращий варіант — це поїхати позашляховиками із села, що доставлять на вершину вас та ваші речі.

Також звертаємо увагу, що на вершині можливі дуже часті тумани і погана видимість.

Пилипець

Ще один невеличкий курорт розкинувся на Закарпатті, на схилах гори Гемба (1492 м). Тут працюють 7 підйомників. Найдовша траса – 6 км, а загальна довжина всіх трас – понад 20 км, є траси різної складності, а також можливість позатрасового катання.

Сніг на Пилипці тримається з грудня до кінця березня.
Окрім Гемби кататись можна також на горі Жид Магура, на якій розташовані ще 4 траси з підйомниками, а довжина найдовшого підйомника 1,5 км.

Для фрірайду підходить спуск з вершини гори Гемба. Добратись туди можна снігоходами.

Ціни в Пилипці

Ціни стартують від 70 грн за підйом на крісельному витягу, абонемент на день — 400 грн, а у святкові дні – 550 грн. Дешевше брати абонемент на два дні, ціна становить – 700 грн. На бугельних – від 300 грн за день. Ціни варіюються від належності до певних комплексів.

Також на території курорту можна взяти на прокат лижі, сноуборди й інше обладнання, від 70 грн/ день. Радимо відвідати також Чайовню під горою Гемба.

Проживання в Пилипці

Ціни на житло в селі Пилипець, недалеко від підйомників починається від 400 грн за добу за двоспальний номер, покращені номери від 1000 грн/ добу. Оренда будиночка від 1000 грн/добу.

Транспорт до Пилипця

Якщо ви їдете потягом, найзручніше добратись до села Воловець, звідти автобусом доїхати до Пилипця. Машиною з Києва можна доїхати за 10 год, а зі Львова за 3,5 год.

У Пилипці знаходиться водоспад Шипіт, який популярний як і взимку, так і влітку, також цілорічно працює крісельний підйомник.

Плай

Зимовий Плай, фото play-karpaty.com

Ще один курорт у Львівській області, знаходиться біля села Плав’є, у Сколівському районі.

На курорті доступні шість трас для катання, довжина найдовшої — 1200 м. Є два крісельних підйомників довжиною 1 км, а також один бугельний на трасі для початківців.

Плай добре підходить для лижників та сноубордистів всіх рівнів. Тут 3 червоні траси середнього рівня, 2 сині для початків та чорна, складніша траса у верхній частині гори.

Ціни в Плаї

Вартість скі-пасу: від 30 грн – 1 підйом, 300 грн – денний на всіх підйомниках. Доступний прокат спорядження і лижна школа.

Проживання в Плаї

На території курорту знаходиться 4 готелі — “Поруч”, мотель “Плай”, готель “Плай” і “Карпатська Ружа”.
Ціни від 900 грн за двомісний номер у низький сезон.

Розваги в Плаї

Окрім курорту на території є краєзнавчий музей, ткацька майстерня, столярні, вітряк і власна ферма.

Читайте також:

Про автора

momondo Українаmomondo прагне надихнути всіх залишатися допитливими, оскільки подорожі можуть відкрити розум до світу, у якому джерелом натхнення є наші відмінності, а не стереотипи та нетолерантність. Давайте пізнаємо наш світ разом – через натхнення кожного дня, поради щодо подорожей тощо. Слідкуйте за нами в Instagram, щоб отримати ще більше натхнення.

Більше матеріалів