preload

Визначення всіх за і проти перевезення багажу у формі ручної поклажі може часом спричинити головний біль, враховуючи, що кожна авіакомпанія має власні вимоги щодо ваги і розмірів ручної поклажі. Щоб уникнути надокучливих зборів, варто ознайомитися з конкретними вимогами вашої авіакомпанії, перш ніж вирушати у подорож.

Крім того, щоб швидко і без пригоди пройти перевірку служби безпеки, варто завчасно дізнатися перелік дозволених і заборонених на борту літака предметів. Ми підготували для вас зведений огляд правил та вимог, які висувають до ручної поклажі найпопулярніші авіакомпанії, щоб ви змогли добре підготуватися до наступної подорожі.

Правила перевезення ручної поклажі окремих авіаліній

Ryanair


Ryanair було засновано у 1985 році, а сьогодні це найбільша авіакомпанія Європи. Компанія Ryanair одержала свою назву на честь свого засновника Christy Ryan, ставши першим дешевим авіаперевізником у Європі. Сьогодні Ryanair здійснює рейси за 950 маршрутами у 26 країнах.

У Ryanair діють наступні правила перевезення ручної поклажі:

На борт Ryanair дозволяється брати одну невеличку сумку безкоштовно. Якщо ви оплатите послугу Priority, ви також зможете пронести на борт велику ручну поклажу. Актуальну інформацію про правила перевезення ручної поклажі Ryanair ви знайдете тут.

Вага ручної поклажі: Макс. 10 кг

Розмір безкоштовної ручної поклажі:
Висота: 40 см
Ширина: 20 см
Глибина: 25 см

Розмір ручної поклажі за наявності придбаної послуги Priority:
Висота: 55 см
Ширина: 40 см
Глибина: 20 см

Wizzair

Wizzair – найбільший лоукост в Україні на даний момент, який продовжує розширювати кількість напрямків не лише з Києва (аеропорт Жуляни), а й зі Львова та Харкова в численні міста Європи. Завдяки зручному сполученню аеропорта Києва ви можете без проблем дістатися Берліна, Будапешту, Копенгагена, Лісабона та багатьох інших міст Європи всього за кілька годин.

У Віззейр діють наступні правила перевезення ручної поклажі:

На борт Wizzair дозволяється пронести безкоштовно одну маленьку сумку, яку потрібно розмістити під сидінням попереду. Нові правила набули чинності з 1 листопада 2018 року. За умови оплати послуги Priority ви можете пронести на борт велику сумку та маленьку сумку.

Вага ручної поклажі: Макс. 10 кг

Розмір безкоштовної ручної поклажі:
Висота: 40 см
Ширина: 30 см
Глибина: 20 см

Розмір ручної поклажі за наявності придбаної послуги Priority:
Висота: 55 см
Ширина: 40 см
Глибина: 23 см

Norwegian

Norwegian – це (як не дивно) норвезька бюджетна авіакомпанія, заснована в 1993 році. Сьогодні Norwegian – друга за розміром авіакомпанія у Скандинавії і третій за розміром лоукостер в Європі. Ця авіакомпанія здійснює рейси більш ніж до 100 аеропортів Європи, Північної Африки та Близького Сходу.

У Norwegian діють наступні правила перевезення ручної поклажі:

Правила Norwegian дозволяють брати на борт на додачу до ручної поклажі додаткову невеличку річ, наприклад, дамську сумочку або ноутбук, що вміщується під переднім сидінням. Актуальну інформацію про правила перевезення ручної поклажі у Norwegian ви можете знайти тут.

Вага ручної поклажі: 10-15 кг
(дозволена вага ручної поклажі залежить від вашого авіаквитка)

Розмір ручної поклажі: Висота: 55 см
Ширина: 40 см
Глибина: 23 см

МАУ

МАУ, також відома як Міжнародні Авіалінії України – найбільша авіакомпанія серед пасажирських перевезень в Україні, яка виконує рейси не лише з Києва, а й сполучає великі регіональні центри, такі як Львів, Івано-Франківськ, Харків, Одеса, Херсон та інші. МАУ здійснює перельоти як в країни Європи та близького зарубіжжя, так і далекі рейси в Азію та США.

У МАУ діють наступні правила перевезення ручної поклажі:

Міжнародні Авіалінії України дозволяють пронести лише одну маленьку сумку в рамках найдешевшого економ-тарифу, який зазвичай діє на всіх лоукост-напрямках компанії. Будь-які інші речі, в тому числі пакети з дюті фрі, ноутбуки та гаманці повинні бути всередині ручної поклажі. У вас також є можливість придбати додаткову одиницю ручної поклажі за гроші. Детальний перелік актуальних правил перевезення ручної поклажі можна знайти на сайті МАУ.

Вага ручної поклажі: до 5 кг

Розмір ручної поклажі: Висота: 55 см
Ширина: 40 см
Глибина: 20 см

SAS

Scandinavian Airlines, також відому як SAS, було засновано у далекому 1946 році. SAS – це головний перевізник Данії, Швеції і Норвегії, а сьогодні найбільша авіакомпанія Скандинавії, що здійснює рейси у різні частини світу. SAS – також один з членів-засновників Star Alliance, найбільшого у світі альянсу.

У SAS діють наступні правила перевезення ручної поклажі:

На рейси SAS, крім ручної поклажі, дозволяється брати додатково сумку або ноутбук. Актуальну інформацію про правила перевезення ручної поклажі SAS ви можете знайти тут.

Вага ручної поклажі: Макс. 8 кг

Розмір ручної поклажі:
Висота: 55 см
Ширина: 40 см
Глибина: 23 см

Розміри додаткової сумки: Висота: 40 см
Ширина: 30 см
Глибина: 15 см

Turkish Airlines

Turkish Airlines, національний авіаперевізник Туреччини, є одним з серйозних гравців на міжнародному ринку, здійснюючи тисячі рейсів за напрямками, що покривають всі континенти світу.

Компанія, що з’явилася в 1933 році, сьогодні здійснює рейси з кількох великих міст України, пропонуючи зручні стиковки у Стамбулі на чимало міжнародних рейсів. З розширенням аеропорту Стамбула можливості таких стиковок лише зростуть, відповідно, пропонуючи більше послуг для пасажирів.

В Turkish Airlines діють наступні правила перевезення ручної поклажі:

Пасажири економ-класу можуть пронести на борт літака безкоштовну ручну поклажу вагою до 8 кг. Пасажири бізнес-класу – дві одиниці ручної поклажі. Детальніші умови перевезення багажу можна знайти на сайті авіакомпанії.

Розмір ручної поклажі:

Висота: 55 см
Ширина: 40 см
Глибина: 23 см

easyJet

easyJet заснував у Великій Британії у 1995 році підприємець Стеліос Хаджі-Іоанну. Сьогодні це другий за розміром європейський лоукостер, що поступається лише Ryanair. easyJet здійснює рейси до кількох сотень аеропортів у більш ніж 30 країнах, пропонуючи найбільшу кількість маршрутів до Франції, Іспанії та Італії.

В easyJet діють наступні правила перевезення ручної поклажі:

На борт easyJet дозволяється брати лише одну одиницю ручної поклажі, якщо тільки у вас немає картки easyJet Plus, квитка Flexi, ви не замовили пріоритетну посадку чи додаткове місце для ніг і не подорожуєте з немовлям (до 2 років) на колінах. Актуальну інформацію про правила перевезення ручної поклажі easyJet ви можете знайти тут.

Вага ручної поклажі: Обмежень ваги немає
(головне, щоб ви могли самостійно підняти валізу чи сумку і розмістити її у відсіку над головою)

Розмір ручної поклажі:
Висота: 56 см
Ширина: 45 см
Глибина: 25 см

KLM

KLM, або KLM Royal Dutch Airlines, було засновано ще у 1919 році як голландську національну авіакомпанію. У 2004 році вона об’єдналася з Air France і сьогодні здійснює рейси на понад 240 маршрутах до різних куточків світу.

У KLM діють наступні правила перевезення ручної поклажі:

На борт літаків KLM дозволяється брати одну ручну поклажу та додатковий аксесуар, наприклад, невеличку сумку, портфель чи портативний комп’ютер. При цьому загальна вага ручної поклажі та додаткової сумки не повинна перевищувати 12 кг (обмеження ваги залежать від вашого квитка). Актуальну інформацію про правила перевезення багажу KLM ви знайдете тут.

Вага ручної поклажі: 12-18 кг, включаючи одну додаткову маленьку сумочку

Розмір ручної поклажі: 
Висота: 55 см
Ширина: 35 см
Глибина: 25 см

Розміри додаткової сумки:
Висота: 40 см
Ширина: 30 см
Глибина: 15 см

Air France

Air France колись була французькою національною авіакомпанією, заснованою у 1933 році. Сьогодні вона входить до складу Air France-KLM після злиття компанії з KLM у 2004 році. Зараз вони здійснюють рейси за 240 маршрутами у 106 країнах. Більшість перельотів здійснюється до Парижа та Амстердама.

В Air France діють наступні правила перевезення ручної поклажі:

На рейс Air France дозволяється брати одну додаткову сумочку чи ноутбук на додачу до ручної поклажі. При цьому загальна вага ручної поклажі та додаткової сумки не повинна перевищувати 12 кг. Актуальну інформацію про правила перевезення багажу Air France ви знайдете тут.

Вага ручної поклажі: 12-18 кг
(Обмеження щодо ваги ручної поклажі залежать від вашого квитка)

Розмір ручної поклажі:
Висота: 55 см
Ширина: 35 см
Глибина: 25 см

Розміри додаткової сумки:
Висота: 40 см
Ширина: 30 см
Глибина: 15 см

Emirates

Emirates – це четверта за розміром авіакомпанія у світі, яка була заснована у 1985 році в Дубаї за підтримки монаршої родини. Emirates літає за 140 маршрутами у різні куточки світу та бере участь у програмі лояльності Skywards.

В Emirates діють наступні правила перевезення ручної поклажі:

На борт Emirates дозволено брати лише одну одиницю ручної поклажі. Актуальну інформацію про правила перевезення ручної поклажі Emirates ви знайдете тут.

Вага ручної поклажі: 7 кг

Розмір ручної поклажі:Висота: 38 см Ширина: 55 см Глибина: 20 см

Lufthansa

Lufthansa – найбільша німецька авіакомпанія, заснована у 1955 році. Lufthansa є одним з членів-засновників Star Alliance, найбільшого у світі альянсу авіакомпаній.

У Lufthansa діють наступні правила перевезення ручної поклажі:

На рейси Lufthansa дозволено брати одну додаткову сумочку чи ноутбук на додачу до ручної поклажі. Актуальну інформацію про правила перевезення ручної поклажі Lufthansa ви можете знайти тут.

Вага ручної поклажі: 8 кг

Розмір ручної поклажі: Висота: 40 см Ширина: 55 см Глибина: 23 см

Розміри додаткової сумки: Висота: 30 см Ширина: 40 см Глибина: 10 см

British Airways

British Airways було створено у 1974 році, а зараз це друга найбільша авіакомпанія у Сполученому Королівстві після easyJet, принаймні якщо судити за пасажиропотоком. British Airways здійснює перельоти за 183 маршрутами навколо світу та є членом-засновником альянсу oneworld.

У British Airways діють наступні правила перевезення ручної поклажі:

На борт літаків British Airways дозволяється брати додаткову сумочку чи портативний комп’ютер на додачу до ручної поклажі. Актуальну інформацію про правила перевезення ручної поклажі British Airway ви знайдете тут.

Вага ручної поклажі: 7 кг

Розмір ручної поклажі: Висота: 45 см Ширина: 56 см Глибина: 25 см

Розміри додаткової сумки: Висота: 45 см Ширина: 36 см Глибина: 20 см

Що можна брати з собою у ручну поклажу?

Не впевненні, що можна брати з собою у ручну поклажу? Нижче наводимо короткий огляд загальних правил, щоб полегшити проходження служби безпеки.

Рідини

Варто бути особливо уважним щодо рідин. Усупереч розхожій думці, рідинами вважаються не лише вода та інші напої, але й всі інші речі у рідкій формі, наприклад, дезодорант, парфуми, креми, лосьйони тощо.

Усі рідини, які можна взяти на борт літака, не повинні перевищувати 100 мл на контейнер, що означає, що ви можете взяти з собою роликовий дезодорант чи зволожуючий крем об’ємом 50 мл. Усі рідини разом повинні вміститися в прозорий пакет із застібкою об’ємом не більше літра.

Якщо у вас немає такого пакету, ви можете придбати його в аеропорту і скласти в нього особисті речі до проходження служби безпеки. Доречно покласти пакет із рідинами поверх ручної поклажі, оскільки під час проходження сканера його доведеться покласти в окремий контейнер.

Засоби особистого догляду

Усі рідкі засоби потрібно покласти в пакет із застібкою, як описано вище, а тверді засоби, такі як косметика (наприклад, пудрениця), можна залишити у косметичці. Зауважте, що навіть туш вважається рідиною.

Їжа

У ручну поклажу дозволяється брати продукти харчування, однак потрібно пам’ятати, що всі напої вважаються рідинами і повинні бути упаковані з урахуванням обмежень для рідин (100 мл на ємність, все має бути складено у прозорий пакет із застібкою).

Зазвичай на борт літака дозволяється також брати бутерброди та інші закуски, однак це питання варто перевірити в авіакомпанії, оскільки правила можуть відрізнятися.

Особливі випадки

Існують певні винятки щодо дозволеного об’єму рідини, серед них дитяче харчування, особливі дієтичних продукти тощо, чий об’єм часто перевищує 100 мл. Вони також мають пройти перевірку службою безпеки і дозволяються лише в обсязі, необхідному для перельоту.

Ліки

У ручній поклажі можна перевозити ліки, на які не поширюються обмеження щодо рідин, навіть якщо вони у рідкій формі. Однак якщо ви берете на борт ліки, особливо у рідкій формі об’ємом більше 100 мл, радимо взяти з собою рецепт на випадок, якщо служба безпеки захоче їх перевірити.

Також варто перевірити, чи не потрібна вам додаткова документація для ваших ліків, наприклад, супровідний лист чи паспорт на ліки.

Цигарки

У ручну поклажу можна брати цигарки, однак дізнайтеся заздалегідь, скільки цигарок ви можете ввозити у країну прибуття. При цьому якщо ви візьмете кількість, необхідну лише для вашої поїздки, проблем виникнути не повинно. Зауважте, що вам дозволяється брати лише одну запальничку на особу, при цьому її потрібно тримати при собі, а не ховати у ручну поклажу, оскільки існує небезпека займання.

Електронні сигарети

У ручній поклажі дозволяється перевозити електронні сигарети, однак проносити на борт нікотинові картриджі зі значком небезпеки заборонено. При цьому дозволяється брати рідини для електронних сигарет об’ємом до 100 мл, які потрібно покласти до інших рідин у пластиковий пакет із застібкою.

 

Готові до подорожі, але не знаєте як зекономити? Дізнайтеся про те, коли варто бронювати дешеві авіаквитки,  що робити, якщо ваш рейс скасовано, а також які мобільні додатки варто завантажити перед мандрівкою. 21 порада щодо пакування валіз – в нагоді будь-коли!

Про автора

momondo Українаmomondo прагне надихнути всіх залишатися допитливими, оскільки подорожі можуть відкрити розум до світу, у якому джерелом натхнення є наші відмінності, а не стереотипи та нетолерантність. Давайте пізнаємо наш світ разом – через натхнення кожного дня, поради щодо подорожей тощо. Слідкуйте за нами в Instagram, щоб отримати ще більше натхнення.

Більше матеріалів